Միհրան Պողոսյանի քեռու որդին մտադիր է պատգամավոր դառնալ. «Հրապարակ»
Չարենցավանում արդեն սկսել են պատրաստվել 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ «Հրապարակ»-ի  տեղեկություններով՝ Չարենցավանն ու հարակից շրջաններն ընդգրկող ընտրատարածքում մտադիր է ՀՀԿ ռեյտինգային ցուցակով առաջադրվել Միշա Հարությունյանի՝ «Միկմետալի» Միշայի որդին՝ Վահան Հարությունյանը։
Միշա Հարությունյանը գործարար է, նրա մի եղբայրն ԱԱԾ բարձրաստիճան պաշտոնյա է։ Նա նաև ԴԱՀԿ ծառայության նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի քեռին է։
«Մոտ 150 հոգու «Միկմետալից» և իրենց պատկանող այլ ընկերություններից  ուղարկել  են դասընթացների։ Եվ ովքեր չեն ցանկանում մաս կազմել այս ամենին և դառնալ հանձնաժողովի անդամ, նրանց առջև պայման է դրվում՝ դիմումդ գրիր, ազատվիր աշխատանքից»,-գրել է թերթը:

«Грапарак»: Племянник Миграна Погосяна собирается стать депутатом
Газета «Грапарак» пишет, что в Чаренцаване уже начали готовиться к парламентским выборам 2017 года. Как сообщает издание со ссылкой на свои источники, в избирательном округе,
включающем город Чаренцаван и прилегающие районы, по рейтинговому списку Республиканской партии Армении намерен баллотироваться сын владельца компании «Микметал» Михаила Арутюняна – Ваан Арутюнян.
«Михаил Арутюнян – бизнесмен, его брат высокопоставленный чиновник в Службе национальной безопасности Армении. Он также дядя бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов Миграна Погосяна.