Ծառուկյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու մասին լուրերը կրկին ակտիվացել են. «Ժողովուրդ»
Արդեն բավական երկար ժամանակ է՝ քաղաքական դաշտում լուրեր են շրջանառվում այն մասին, որ Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին վերադարձնել քաղաքականություն:  Նախօրեին Հայաստանը ներկայացնող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ Արթուր Ալեքսանյանի կողմից օլիմպիական չեմպիոն դառնալուց հետո Գագիկ Ծառուկյանին վերադարձնելու մասին լուրերն էլ ավելի ակտիվացան. գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
Թերթը Ծառուկյանի մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանից փորձել է պարզել, թե ԲՀԿ նախկին առաջնորդի վերադարձը քաղաքականություն որքանով է հավանական:
«Առիթ ունեցել եմ նմանատիպ լուրերին ի պատասխան ասելու, որ Գագիկ Ծառուկյանը զբաղված է օլիմպիական խաղերին հայ մարզիկների մասնակցության կազմակերպման ու համակարգման աշխատանքներով և ուրիշ հարցերի մասին անգամ չի էլ մտածում: Այս պահին ևս մեկ անգամ վերահաստատում եմ արդեն իսկ ասվածը: Իսկ ենթադրյալ իրադարձություններ կամ կանխատեսվող գործողություններ սկզբունքորեն չեմ մեկնաբանում»:

«Жоховурд»: Слухи о возвращении Царукяна в политику снова активизировались
Уже длительное время на политическом поле муссируются разговоры о том, что Серж Саргсян желает вернуть в политику президента НОК Армении Гагика Царукяна. После того, как накануне представитель Армении Артур Алексанян стал олимпийским чемпионом по греко-римской борьбе, слухи о возвращении Гагика Царукяна в политику еще более активизировались, пишет газета «Жоховурд».
Корреспондент издания попытался уточнить у пресс-секретаря Царукяна Иветы Тоноян, насколько вероятно возвращение бывшего лидера партии «Процветающая Армения» в политику.
«У меня был повод в ответ на подобные слухи заявить, что Гагик Царукян занят координацией работ и организацией участия армянских спортсменов в олимпийских играх и даже не думает о других вопросах. Сейчас я вновь подтверждаю сказанное ранее. Что касается предполагаемых событий или прогнозируемых действий, то я их принципиально не комментирую», - заявила она.