Անվճար Wi-Fi ինտերնետի հասանելիության նոր գոտիներ՝ Հանրապետության հրապարակին հարակից տարածքներում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանդես է եկել շարժական կապի բաժանորդներին հասարակական վայրերում Wi-Fi ինտերնետ կապի հասանելիությամբ ապահովելու հերթական նախաձեռնությամբ:
Փորձնական ծրագրի առաջին փուլն ընդգրկում է Երևանի ամենամարդաշատ վայրերից մեկը՝ Վ. Սարգսյան փողոցին հարակից տարածքները՝ Հանրապետության հրապարակից մինչև Ս. Շահումյանի հրապարակ,- տեղեկացնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի վրչությունից:
Անվճար Wi-Fi ինտերնետից առանց հավելավճարների կկարողանան օգտվել ոչ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, այլև շարժական կապի հայաստանյան այլ օպերատորների բաժանորդները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կունենան անսահմանափակ ինտերնետի լիարժեք հասանելիություն, պարզապես ուղարկելով *252# USSD հրահանգը՝ դեպի համակարգ մուտքի PIN-կոդը ստանալու համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ տվյալների փոխանցման ծառայություններից օգտվող բաժանորդները կստանան մինչև 5 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ, իսկ տվյալների փոխանցման ծառայություններից չօգտվող բաժանորդները՝ 512 Կբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ, ինչը միանգամայն բավարար արագություն է շարժական կապից հարմարավետ օգտվելու համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդ չհանդիսացող անձանց համար ինտերնետ հասանելիությունը կսահմանափակվի վեբ-կայքեր դիտելու հնարավորությամբ, իսկ նախքան ինտերնետին միանալը նրանց կցուցադրվի կարճ հոլովակ կամ գովազդային բաներ (banner):
«Անվճար Wi-Fi  կապի հասանելիությունն ունի մի շարք առավելություններ: Նրանք, ովքեր օգտվում են ինտերնետից հանգստի, ժամանցի կամ բիզնես նպատակներով, անշուշտ,  կգնահատեն անվճար ինտերնետ ունենալու այս հնարավորությունը: Ծրագիրը նախատեսված է նաև Երևան այցելողների համար, ովքեր մայրաքաղաքի մշակութային կենտրոնով զբոսնելիս կկարողանան օգտվել անվճար անսահմանափակ ինտերնետից: Հանրապետության հրապարակին հարակից տարածքներում անվճար Wi-Fi գոտու ստեղծումը տրամաբանական շարունակությունն է մինչ այժմ իրականացված նախագծերի, որոնց շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ինտերնետ հասանելիություն է ապահովել Երևանի մի շարք թանգարաններում և գրադարաններում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Free Wi-Fi pilot project in areas around the Republic Square from VivaCell-MTS
VivaCell-MTS has come with another initiative aimed at providing mobile subscribers with access to Wi-Fi Internet in public areas, the company informs in a released statement.
According to the source, the first phase of the pilot project covers one of the most saturated areas of Yerevan adjacent to Vazgen Sargsyan street - stretching from the Republic Square down to the Shahumyan Square.
Free Wi-Fi will be available without any additional charges to both subscribers and non-subscribers of VivaCell-MTS.
VivaCell-MTS subscribes will benefit from full unlimited accesss to Internet by simply dialing USSD *252# and getting the PIN code required for access.
VivaCell-MTS data users will get access to the Internet with the speed of up to 5 Mb/s while non-data users will get access to the Internet with the speed of only 512 kb/s which is enough for comfortable browsing.
Non-VivaCell-MTS subscribers will be limited to browsing websites only and will be first exposed to a short advertisement video or a banner before getting connected to the Interenet.
“Free of charge Wi-Fi connectivity provides several advantages: for those who use the Internet for leasure, entertainment and business this is a tangible benefit, of course. It’s also a benefit for the visitors of Yerevan, who will have free and unlimited access to the Internet while walking in the city’s cultural center. Providing free Wi-Fi in the Republic Square is the natural extension of the projects, in the frames of which numerous museums and lirbraries of Yerevan have been provided with free Wi-Fi connectivity by VivaCell-MTS,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented, as quoted by the press service.