Սյունիքում վթարի ենթարկված լիբանանցիները դուրս են գրվել հիվանդանոցից
Երեկ երեկոյան Սյունիքում տեղի ունեցած ավտովթարից տուժած 5 լիբանանցիներից բաղկացած ընտանիքի անդամները բուժօգնություն են ստացել ամբուլատոր պայմաններում և անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ցուցաբերելուց հետո բավարար վիճակում դուրս են գրել։
Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը տեղեկացնում է, որ կատարվել են անհրաժեշտ հետազոտություններ, որոնց արդյունքում 62-ամյա կին ուղևորի մոտ ախտորոշվել է 9-րդ և 10-րդ կողերի կոտրվածք, 47-ամյա կին ուղևորի մոտ վնասվածքներ չեն հայտնաբերվել։ Վարորդի մոտ եղել են միայն քերծվածքներ։
Սիսիանի բժշկական կենտրոն էին դիմել վթարի ենթարկված Լիբանանի 5 քաղաքացիներից 3-ը` 47 ու 62 տարեկան քույրեր և 54 տարեկան վարորդը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Սիսիան-Գորիս հատվածի 3-րդ կմ-ում «Մերսեդես» մակնիշի չպարզված պետհամարանիշով ավտոմեքենան բախվել էր «Մերսեդես Վիտո» մակնիշի (վարորդ Պ. Հ.) ավտոմեքենային և դիմել փախուստի:

Пострадавшие в ДТП в Сюникской области Армении ливанцы выписаны из больницы
Граждане Ливана, пострадавшие в ДТП вечером 18 августа в Сюникской области Армении, – члены семьи из 5 человек – получили необходимую медицинскую помощь в амбулаторных условиях и в удовлетворительном состоянии были выписаны. Об этом сообщила сегодня пресс-секретарь министра здравоохранения РА Анаит Айтаян.
Из 5 попавших в ДТП граждан Ливана в медицинский центр Сисиана обратились только трое: сестры 62 и 47 лет, а также 54-летний водитель.
Пресс-секретарь главы Минздрава РА отметила, что были проведены необходимые обследования, в результате которых у 62-летней пассажирки были диагностированы переломы 9-го и 10-го ребер, а у 47-летней пассажирки повреждений обнаружено не было. По словам А.Айтаян, водитель получил ссадины.
Отметим, 18 августа на 3-м км автодороги Сисиан – Горис автомобиль марки Mercedes с неустановленными госномерами столкнулся с автомобилем Mercedes-Benz Vito (водитель П. Г.) и скрылся с места происшествия.