Իսպանիայում ձերբակալված հայազգի գործարարը ազատ է արձակվել.«Հժ»
Բարսելոնի ամենաշքեղ  ռեստորաններից մեկի՝ «Յուբարի»–ի սեփականատեր, հայազգի գործարար Արման Մայիլյանը մեկ ամիս անազատության մեջ մնալուց հետո օրերս ազատ է արձակվել։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը՝ հղում անելով Մայիլյանի ֆեյսբուքյան էջին:
«Ուզում եմ երախտիքիս խոսքը հղել Հայաստանում և ողջ աշխարհում ապրող այն մարդկանց, ովքեր սատարեցին ինձ այդ օրերին և հավատացին տարիների ընթացքում իմ կերտած կայուն կերպարին...Եվ, որպես վերջաբան ուզում եմ ավելացնել, որ արդարությունը հիվանդանում է,սակայն չի մեռնում»– նշել է նա:
Նա թերթի թղթակցին  հայտնել է, որ շուտով գալու է Հայաստան։
Թերթը նշել է,  որ ըստ որոշ տեղեկությունների՝ Մայիլյանը աջակցում է ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին Իսպանիայում անշարժ գույք ձեռք բերելու գործում։ Նա, հատկապես, մտերիմ է  ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդու՝  Արգամ Աբրահամյանի հետ։

«Айкакан жаманак»: Арестованный в Испании армянский бизнесмен выпущен на свободу
Владелец одного из самых роскошных ресторанов Барселоны «Юбари», армянский предприниматель Арман Маилян на днях был освобожден после двухмесячного пребывания под стражей. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на страницу Маиляна в Facebook.
«Хочу выразить благодарность всем тем людям в Армении и во всем мире, которые поддержали меня в эти дни и поверили в созданный мной на протяжении лет устойчивый образ… Как послесловие, хочу добавить, что справедливость заболевает, но не умирает», - отметил он.
Арман Маилян сообщил корреспонденту издания, что вскоре приедет в Армению.
Издание отмечает, что по некоторым сведениям, Маилян находится в тесных связях с высокопоставленными чиновниками Армении, в частности он состоит в близких отношениях с семьей премьер-министра Армении Овика Абраамяна. Если какой-либо чиновник намеревается приобрести недвижимость в Испании, заботы об этом берет на себя именно Арман Маилян.