ԿԳ նախարարը խորհրդակցություններ կանցկացնի հանրակրթական դպրոցների տնօրենների հետ
2016-2017 ուսումնական տարին նախապատրաստված սկսելու, հանրակրթական դպրոցների ուսուցիչներին և տնօրեններին անհրաժեշտ մեթոդական օգնություն կազմակերպելու նպատակով՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը հրաման է ստորագրել` օգոստոսի 25-30-ը մարզերում և Երևան քաղաքում հանրակրթական դպրոցների ուսուցիչների և տնօրենների օգոստոսյան խորհրդակցություններ կազմակերպելու վերաբերյալ:
ԿԳՆ մամուլի ծառայությունից փոխանցում են, որ համաձայն հրամանի` հանրակրթական դպրոցների տնօրենների խորհրդակցություններին մասնակցելու, տեղում իրավիճակին ծանոթանալու և չլուծված խնդիրների վերաբերյալ առաջարկություններ մշակելու նպատակով՝ ըստ հաստատված ժամանակացույցի ՀՀ մարզեր կմեկնեն ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը, նախարարի տեղակալ Մանուկ Մկրտչյանը, նախարարության աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետ Նարինե Հովհաննիսյանը, ԿԳՆ Ազգային ինստիտուտի տնօրեն Նորայր Ղուկասյանը, Կրթության պետական տեսչության պետ Արամ Կարապետյանը:
Նախարար  Լևոն Մկրտչյանն  օգոստոսի 26-ին կայցելի ՀՀ Լոռու, օգոստոսի 27-ին՝  Տավուշի, օգոստոսի 29-ին` Գեղարքունիքի մարզեր: Օգոստոսի 30-ին  նախարարը ներկա կլինի Երևան քաղաքի և  ՀՀ կրթության և գիտության  նախարարության ենթակայության ուսումնական հաստատությունների տնօրենների խորհրդակցությանը:

Глава Минобрнауки Армении Л.Мкртчян проведет совещания с директорами общеобразовательных школ
С целью подготовки к началу 2016-2017 учебного года и организации необходимой методической помощи учителям и директорам общеобразовательных школ министр образования и науки Армении Левон Мкртчян подписал сегодня указ относительно проведения с 25 по 30 августа в городе Ереван и областях РА совещаний.
Как передает пресс-служба Минобрнауки РА, для того, чтобы принять участие в совещаниях директоров общеобразовательных школ, ознакомиться с ситуацией на месте и разработать предложения относительно нерешенных проблем, министр образования и науки РА Л.Мкртчян, заместитель главы Минобрнауки Манук Мкртчян, начальник Управления общего образования аппарата министерства образования и науки РА Нарине Ованнисян, директор Национального института образования Минобрнауки Армении Норайр Гукасян и начальник Государственной инспекции образования Арам Карапетян в соответствии с утвержденным графиком посетят области Армении.
Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян 26 августа посетит Лорийскую область, 27 августа – Тавушскую область, а 29 августа – Гегаркуникскую область Армении. 30 августа глава Минобрнауки РА будет присутствовать на совещании директоров подведомственных министерству образования и науки РА образовательных учреждений Еревана.