Կոշիկի արտադրության ոլորտը մեր երկրում ունի զարգացման մեծ ներուժ. վարչապետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է կոշիկի արտադրությամբ զբաղվող «Փիրալյան» ընկերություն: Կառավարության ղեկավարին են ներկայացվել ձեռնարկության արտադրական գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը:
Տեղեկացվել է, որ խոշոր ներդրումների արդյունքում ձեռնարկությունը հագեցվել է իտալական նորագույն սարքավորումներով, իսկ արտադրանքի մեծ մասն իրացվում է ներքին շուկայում: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ այս ոլորտը մեր երկրում ունի զարգացման մեծ ներուժ: Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում է պահելու ոլորտը, տարբեր գործիքակազմերով օժանդակելու է այս ոլորտում գործող ձեռնարկություններին՝ մեր երկրում կոշիկի արտադրության ավանդույթները վերականգնելու և զարգացմանը նպաստելու համար:

Правительство будет содействовать развитию в Армении традиций производства обуви
Премьер-министр Армении Овик Абраамян посетил занимающуюся производством обуви компанию «Пиралян». Подробности представляет пресс-служба правительства республики.
Премьеру представили производственную деятельность и предстоящие программы предприятия. Было сообщено, что в результате крупных инвестиций предприятие оснащено новейшим итальянским оборудованием, а большая часть продукции реализуется на внутреннем рынке. Компания поставила перед собой цель увеличить объемы производства и экспорта.
Овик Абраамян отметил, что эта сфера в нашей стране имеет большой потенциал развития. По словам премьера, правительство будет держать сферу в центре внимания, различными механизмами содействовать работающим в этой сфере предприятиям для восстановления и развития в нашей стране традиций производства обуви.