Ռեկորդային ցուցանիշ. տնտեսական ակտիվությունը նվազել է 4.7 տոկոսով. ՀԺ
Այս տարվա հուլիսին  անցած տարվա հուլիսի համեմատ  տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը  (ՏԱՑ) նվազել է 4.7 տոկոսով։ Սա ռեկորդային ցուցանիշ է։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Այս տարվա ընթացքում ՏԱՑ-ի անկում դեռ  չէր գրանցվել։  Ընդամենը երկու շաբաթ առաջ  ՀՀ վարչապետ  Հովիկ Աբրահամյանը  կառավարության նիստի ժամանակ  ամփոփել է առաջին կիսամյակի  ցուցանիշները և  գոհունակություն հայտնել,  թե այդ ընթացքում տնտեսական ակտիվության աճը  կազմել է շուրջ 4 տոկոս և  հանձնարարել է նախարարներին  այդ լավատեսական տվյալները ներկայացնել  հանրությանը։
Նախարարները դեռ չեն ներկայացրել ու արդեն դժվար էլ ներկայացնեն։  Երկրորդ կիսամյակը սկսվում է շատ վատ ցուցանիշներով։ Գրեթե բոլոր  ոլորտներում  անկում է գրանցվել։  Ի դեպ, դեռ հայտնի չէ,  թե ինչպես է հավաքագրվել  ՀՀ պետական բյուջեն հուլիսին։  Պետական եկամուտների կոմիտեն  յուրաքանչյուր ամսվա սկզբին  ներկայացնում է, թե  որքան հարկ  է հավաքել  նախորդ ամիս։  Հուլիսի հավաքագրումների մասին  ՊԵԿ-ը մինչ օրս  «համեստաբար» լռում է։  Վարչապետը փաստորեն աչքով է տվել»,-մեկնաբանել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Рекордный показатель. Экономическая активность снизилась на 4.7%
Показатель экономической активности в июле этого года снизился по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 4.7%. Это рекордный показатель, пишет газета «Айкакан жаманак».
«В течение этого года еще не наблюдалось снижения показателя экономической активности.
Премьер-министр Овик Абраамян только две недели назад обобщил на заседания правительства показатель за первое полугодие и выразил удовлетворение тем, что за этот период рост экономической активности составил около 4%, поручив министрам представить общественности эти оптимистические данные.
Министры еще не представили данные и вряд ли уже сделают это. Второе полугодие начинается с очень плохих показателей. Практически во всех сферах зафиксирован спад. Кстати пока неизвестно, сколько средств собрано в госбюджет в июле. Комитет государственных доходов в начале каждого месяца представляет показатель по  налоговым сборам за предыдущий месяц. Однако Комитет госдоходов «скромно» молчит об этом по сей день. Фактически, премьер сглазил», - пишет газета.