Շմայսի ծնունդն անցել է աննախադեպ ուրախ մթնոլորտում.«Հրապարակ»
Օգոստոսի 21-ին «Օջախ» ռեստորանում ՀՀԿ-ական Առաքել Մովսիսյանի՝ Շմայսի ծնունդն անցել է աննախադեպ ուրախ մթնոլորտում։ Թեև պատգամավորը նախօրեին նշում էր, որ նեղ ընկերական շրջապատով է նշելու 50-ամյակը, «որ շատ ապրի», սակայն «Հրապարակ»-ը տեղեկացել է, որ մեծ շրջանակ է մասնակցել։
Օրենսդիր գործընկերները՝ հարազատ և մյուս կուսակցություններից, ներկայացված են եղել մեծաթիվ կազմով։ Ներկա է եղել նաև ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը։ Կառավարությունից Շմայսը հյուրեր չի ունեցել, փոխարենը ներկա են եղել ԼՂ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, Մոսկվայից հյուրեր։

«Грапарак»: Аракел Мовсисян провел день рождения в веселой атмосфере
Газета «Грапарак» пишет, что депутат парламента от Республиканской партии Армении  Аракел Мовсисян 21 августа отпраздновал свой день рождения в ресторане «Оджах» в беспрецедентно веселой атмосфере. Как отмечает издание, несмотря на то, что депутат заявлял накануне о том, что будет отмечать свое 50-летие в узком кругу друзей, чтобы «долго жить», тем не менее, был приглашен довольно широкий круг людей.
«На мероприятии присутствовали коллеги из законодательной власти – родной и других партий. Был также спикер Национального Собрания Галуст Саакян. Гостей из правительства не было, однако присутствовали премьер-министр Нагорного Карабаха Араик Арутюнян и гости из Москвы», - пишет газета.