«Ալթունյանական շնչով ու ճաշակով երանգավորված՝ անսամբլի երգացանկը ուղեցուցային է». ՀՀ նախագահ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր գործիչ, Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Ալթունյանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթել նրան առողջություն, երջանիկ կյանք, ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր նվիրվածությամբ և ջանքերով Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլը շարունակում է իր ազգանվեր առաքելությունը՝ հավաքելով, մշակելով, պահպանելով և տարածելով հայ ժողովրդական մշակույթի անգին գոհարները:
Ալթունյանական շնչով ու ճաշակով երանգավորված՝ անսամբլի երգացանկը ուղեցուցային է թե՛ հայաստանյան և թե՛ սփյուռքահայ երաժշտախմբերի համար»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory letter to the RA Distinguished Art Worker, Creative Director of the Tatul Altunian State Song and Dance Ensemble Jirair Ananian on the occasion of his 70th birth anniversary, wished him good health, happiness, and new creative achievements, press department of the President’s Office reports.
“Through your dedication and efforts, the Tatul Altunian State Song and Dance Ensemble have been carrying on with its devoted mission of gathering, arranging, preserving, and disseminating precious jewels of the Armenian folk culture.
Instilled with the Altunian spirit and taste, the repertoire of the Ensemble has become a pointer for the musical groups in Armenia as well as in Spyurk,” reads the congratulatory letter of the President of Armenia.