«Ալթունյանական շնչով ու ճաշակով երանգավորված՝ անսամբլի երգացանկը ուղեցուցային է». ՀՀ նախագահ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր գործիչ, Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Ալթունյանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթել նրան առողջություն, երջանիկ կյանք, ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր նվիրվածությամբ և ջանքերով Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլը շարունակում է իր ազգանվեր առաքելությունը՝ հավաքելով, մշակելով, պահպանելով և տարածելով հայ ժողովրդական մշակույթի անգին գոհարները:
Ալթունյանական շնչով ու ճաշակով երանգավորված՝ անսամբլի երգացանկը ուղեցուցային է թե՛ հայաստանյան և թե՛ սփյուռքահայ երաժշտախմբերի համար»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Президент Армении поздравил Жирайра Алтуняна с 70-летним юбилеем
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительную телеграмму заслуженному деятелю искусств РА, художественному руководителю государственного ансамбля песни и танца имени Татула Алтуняна Жирайру Алтуняну в связи с 70-летним юбилеем, пожелал ему здоровья, счастья и новых творческих успехов. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Благодаря Вашей преданности и Вашими усилиями государственный ансамбль песни и танца имени Т.Алтуняна продолжает свою патриотическую миссию, собирая, обрабатывая, сохраняя и распространяя бесценные жемчужины армянской народной культуры.
Пронизанный алтуняновским духом и вкусом репертуар ансамбля служит ориентиром для музыкальных ансамблей как Армении, так и Диаспоры», – говорится в поздравительной телеграмме президента РА.