Վանաձորի քաղաքապետարանի աշխատակիցները տևական ժամանակ աշխատավարձ չեն ստացել. ՀԺ
Վանաձորի քաղաքապետարանում, «Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, տևական ժամանակ աշխատողները աշխատավարձ չեն ստացել։ Բանն այն է, որ հեռանալուց առաջ քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը բարձրացրել է աշխատավարձերը, բայց չի ապահովել վճարումը։
Ինքը Դարբինյանը, «Հայկական ժամանակ»-ի հետ  զրույցում ասել է, թե այդ պարտքը կուտակվել է  այն պատճառով, որ հողի հարկի և գույքահարկի հիմնական հավաքագրումը տեղի է ունենում տարեվերջին։ Երբ հավաքագրվի, աշխատավարձի պարտքը կմարվի։
Թերթի տեղեկություններով, սակայն, Սամվել Դարբինյանը միտումնավոր է աշխատավարձերը բարձրացրել իմանալով, որ չունի դրա հնարավորությունը։ Նա նախ որոշել է հեռանալուց առաջ «լավություն» անել քաղաքապետարանի աշխատողներին, այնուհետև վատություն անել հաջորդ քաղաքապետին գիտակցելով, որ իրեն հաջորդողը չի կարող այդ գումարը վճարել և կընկնի վատ վիճակի մեջ։ Արդյունքում քաղաքապետարանի աշխատակազմն իրեն լավ կհիշի։

«Айкакан жаманак»: Сотрудники мэрии Ванадзора длительное время не получали зарплату
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в мэрии Ванадзора сотрудники уже длительное время не получали зарплату. Дело в том, что перед уходом мэр Самвел Дарбинян повысил зарплаты, но не обеспечил их выплату.
«В беседе с корреспондентом издания Дарбинян сказал, что этот долг накопился из-за того, что основной сбор налогов на землю и недвижимость осуществляется, как правило, в конце года. Долги по заработной плате будут погашены тогда, когда соберут налоги.
Однако, по нашим сведениям, Самвел Дарбинян намеренно повысил зарплаты, зная, что у него нет такой возможности. Он решил перед уходом сделать что-то хорошее для сотрудников мэрии, и в то же время навредить следующему мэру, осознавая, что заменивший его человек не сможет платить такую сумму и окажется в сложной ситуации. В результате, сотрудники мэрии будут вспоминать о нем только хорошее», - пишет газета.