Ֆրանսիայի Մակոն քաղաքում մեկնարկել է ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը:
Մրցումային առաջին օրը մրցագորգ էին դուրս եկել հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ Սերգեյ Սիմոնյանը (50 կգ), Գևորգ Խումարյանը (60 կգ) և Արման Բաղդասարյանը (74 կգ):
Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը, 50 կգ քաշային Սիմոնյանը մեկնարկային գոտեմարտում ոչ մի հնարավորություն չի տվել ադրբեջանցի Զիյադ Զեյնալովին (8:0): Քառորդ եզրափակչում հայ ըմբիշը հաղթել է իտալացի մարզիկին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ, որտեղ 4:8 հաշվով զիջել է ռուս Վլադիսլավ Մելնիկովին: Սիմոնյանը բրոնզե մեդալի համար պայքարում 2:1 հաշվով հաղթել է ղրղզ Ադիլեթ Թալայբեկովին:
60 կգ քաշային Գևորգ Խումարյանը մեկնարկային գոտեմարտում հաղթել է Ուզբեկստանի ներկայացուցչին, սակայն ուկրաինացի մարզիկի արգելքը հաղթահարել չի կարողացել և դուրս է մնացել հետագա պայքարից:
74 կգ քաշային Արման Բաղդասարյանն առաջին գոտեմարտում 2:5 հաշվով պարտվել է ռումինացի Գեորգի Մարիեային, ով հասել է եզրափակիչ, ինչը հայ մարզիկին հնարավորություն է տվել սփոփիչ գոտեմարտ անցկացնել թուրք մարզիկի հետ: Ցավոք, Բաղդասարյանը պարտվել է նաև այդ գոտեմարտում:

Wrestler Sergey Simonyan – bronze medalist of the Junior World Championship
The Junior World Wrestling Championship has kicked off in Macon, France. On the first day of competition Greco-Roman wrestlers Sergey Simonyan (50kg), Gevorg Khumaryan (60kg) and Arman Baghdasaryan (74kg) competed. National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
According to the source, in the first bout Simonyan (50kg) gave no chance to Azerbaijani  Ziyad Zeynalov (8:0). In the quarter-finals the Armenian wrestler won an Italian athlete and qualified for the semifinals where he lost to Russian Vladislav Melnikov 4:8. In the bout for the bronze medal Simonyan won Kirgiz Adilet Taalaibekov 2:1.
Gevorg Khumaryan at 60kg won Uzbekistan’s representative in the first bout but couldn’t overcome a Ukrainian wrestler and dropped out of the further competition.
Arman Baghdasaryan (74kg) lost the first bout 2:5 to Romanian George Mariea who reached the final giving opportunity to the Armenian athlete to fight against a Turk wrestler in the repechage. Unfortunately, Baghdasaryan lost.