Բելգիայի և Բրյուսելի խորհրդարանների պատվիրակություններին է ներկայացվել ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները
18:26 03/09/2016
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր ընդունել է Բելգիայի դաշնային և Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորների պատվիրակությանը, որոնք Արցախ են ժամանել ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ Դատի Հանձնախմբի նախաձեռնությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները։ Խոսելով Արցախում ժողովրդավարական զարգացումների ու պետականաշինության գործընթացի վերաբերյալ` ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է, որ ԼՂՀ անկախությունն այլընտրանք չունի։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին։

NKR Foreign Minister received the delegation of the Belgian Federal and Brussels Regional Parliaments
19:02 03/09/2016
Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received on September 3 the delegation of members of the Belgian Federal and Brussels Regional Parliaments, who had arrived in Artsakh on the initiative of the European Armenian Federation for Justice and Democracy.
As the press department of the NKR Foreign Ministry reports, during the meeting, Karen Mirzoyan briefed on the main directions and priorities of the foreign policy of the NKR. Speaking about the democratic development and state-building process in Artsakh, the NKR Foreign Minister emphasized that there was no alternative to the independence of the NKR.
The current situation in the Azerbaijani-Karabakh conflict peaceful settlement process was also touched upon.