«Նախագահը՝ Գերագույն գլխավոր հրամանատարը ոչ միայն իմ վրա, այլ բոլորի վրա իրավունք ունի ջղայնանալ, եթե ինչ-որ բան այն չէ»,-երեկ «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է ԼՂՀ պաշտպանության փոխնախարար Սամվել Կարապետյանը (Օգանովսկի Սամոն)։
Թերթը գրել էր, որ անցյալ ուրբաթ ԼՂՀ անկախության 25-ամյակի տոնական միջոցառումների մեկնարկից առաջ Սերժ Սարգսյանը Ստեփանակերտի Վերածնունդի հրապարակում մի կողմ էր տարել Օգանովսկուն ու շատ խիստ տոնով զրուցում էր նրա հետ։ Երեկ թերթն Օգանովսկուն հարցրել է, թե ինչու էր ջղայնացել Սերժ Սարգսյանը։
Նա պատասխանել է.«Ինչի՞ եք ուզում ամեն ինչ իմանալ, ձեր ցավը տանեմ։ Ես պիտի գնայի բուժման, չէի գնացել, նախագահը ասում էր, որ պիտի գնայի, մարդկանց հետ պայմանավորված, խի չես գնացել, զանգել են, բժիշկներին զգուշացրել էին, արտասահման պիտի գնայի»։

«Айкакан жаманак»: Замминистра обороны НКР рассказал подробности разговора с Сержем Саргсяном
«Президент Армении, Верховный главнокомандующий ВС имеет право рассердиться не только на меня, но и на всех, если что-то не так», - заявил в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заместитель министра обороны НКР, председатель Союза ветеранов Арцахской войны Самвел Карапетян,
Издание пишет, что в прошлую пятницу до начала праздничных мероприятий Серж Саргсян на площади Возрождения в Степанакерте отошел в сторону с Самвелом Карапетяном и о чем-то говорил с ним раздраженно.
На вопрос корреспондента газеты, почему президент был так рассержен, Самвел Карапетян ответил: «Почему вы хотите все знать? Я должен был поехать на лечение, и не поехал. Президент говорил, что я должен был поехать, поскольку была договоренность с людьми. Ведь позвонили, предупредили врачей, почему не поехал? Я должен был поехать заграницу».