ՊՆ-ում պարգևատրել են հաղթած  մարզիկներին  ու նրանց մարզիչներին
Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում այսօր  հյուրընկալվել են 2016 օլիմպիական խաղերում հաղթանակներ կերտած և մրցանակային տեղեր զբաղեցրած Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի մարզիկներն ու նրանց մարզիչները:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հանդիսավոր ընդունելության ընթացքում պաշտպանության  նախարար Սեյրան Օհանյանը նկատել է, որ հայ ժողովուրդն  այսօր ոչ միայն առօրյա կամ առաջնագծում, այլև միջազգային մրցաշարերում բազմիցս ապացուցում է իր բարոյակամային հատկանիշների, վճռականության  և ուժի մասին:
Խոսելով զինծառայողների ընդհանուր պատրաստության գործընթացի շուրջ և անչափ կարևորելով սպորտի ու ֆիզպատրաստության դերը՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հավաստիացրել է, որ զինված ուժերի ղեկավարությունը մշտական ուշադրության կենտրոնում է զինծառայողների ֆիզիկական պատրաստվածության գործընթացը՝ առաջնորդվելով «Առողջ մարմնում առողջ ոգի» կարգախոսով:
Օլիմպիականներն ընդգծել են, որ իրենք ևս հայրենիքի զինվորներ են և մշտապես պատրաստ են զորավիգ լինել երկրի պաշտպանությանը:
Հանդիպման ավարտին 31-րդ օլիմպական խաղերում հաղթած և մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մարզիկներին՝   հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ, ոսկե մեդալակիր  Արթուր Ալեքսանյանին, արծաթե  մեդալակիր Միհրան Հարությունյանին,  ծանրամարտիկներ՝  արծաթե մեդալակիր Սիմոն Մարտիրոսյանին  և  արծաթե մեդալակիր, զինծառայող Գոռ Մինասյանին Սեյրան Օհանյանը պարգևատրել է «Գարեգին Նժդեհ» գերատեսչական մեդալներով:

Minister of Defense of Armenia, Seyran Ohanyan hosted today winning athletes of the 2016 Armenian Olympic team and their coaches.
According to the department of public relations of the Defense Ministry, during the reception, Seyran Ohanyan noted that the Armenians prove their moral qualities, determination and strength not only in their daily activities and on the frontline but also during various international competitions.
Speaking about the overall readiness of the soldiers and attaching utmost importance to sports and physical training, the Minister said that the leadership of the Armed Forces focus on the process of physical training of the soldiers, guided by the phrase “Mens sana in corpore sano.”
The athletes stressed that they are also the soldiers of their homeland, always ready to support the defense of the country.
At the end of the meeting, Minister Seyran Ohanyan awarded the winning athletes of the 31th Olympic Games, Greco-Roman wrestling gold medallist Arthur Alexanyan, silver medallist Mihran Harutyunyan, silver medallists in weightlifting Simon Martirosyan and Gor Minasyan with “Garegin Nzhdeh” departmental medals.