Բակո Սահակյանը հանդիպել է ապրիլյան պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած թալիշցիների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս և հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած ու այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին առնչվող հարցեր:
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցել են   Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР встретился с талишцами, покинувшими свои дома вследствие войны
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 11 сентября посетил поселение Алашан в Мартакертском районе. Подробности представляет пресс-служба президента НКР.
Бако Саакян встретился с талишцами, покинувшими свои дома и обосновавшимися там вследствие войны, инициированной Азербайджаном с 2 по 5 апреля сего года.
На встрече был обсужден ход реализации программ, направленных на улучшение социально-бытовых условий талишцев. Президент дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ.
Президента сопровождали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, другие должностные лица.