Բակո Սահակյանը հանդիպել է ապրիլյան պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած թալիշցիների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս և հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած ու այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին առնչվող հարցեր:
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցել են   Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President met with Talish residents who left their houses after April War
On September 11, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan visited Alashan site of Martakert region and met with Talish residents who had left their houses and settled there in the aftermath of the war launched by Azerbaijan from 2 to 5 April, 2016, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs.
According to the source, issues related to the course of programs directed to improving social and living conditions of Talish residents were discussed during the meeting.
The President gave corresponding instructions to the heads of the concerned bodies for proper realization of the activities.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church, Archbishop Pargev Martirosyan, NKR National Assembly President, Ashot Ghoulyan and other officials accompanied the President.