Օդի ջերմաստիճանը կնվազի
Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-ին, 17-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 17-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ:
18-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, 15-17-ը առանձին վայրերում ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը 15-17-ը կնվազի 5-6 աստիճանով:
Երևանում սեպտեմբերի 15-ի օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է ամպրոպ, կա անձրևի հավանականություն, 16-ին, 17-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 15-17 մ/վ: 17-ի ցերեկը, 18-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

На территории Армении днем 15 сентября и по ночам 16-17 сентября в большинстве областей республики, а также в дневное время суток 17 сентября в Сюнике и Нагорно-Карабахской Республике прогнозируются дожди и грозы, местами возможен град.
Как сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МЧС РА, 18-19 сентября ожидается погода без осадков.
Согласно информации, ветер будет юго-западный, 3-8 м/с. В некоторых районах порывы ветра во время гроз достигнут силы в 15-20 м/с.