Հիմնանորոգվել է Լոռու մարզի տասը համայնքներն իրար կապող ավտոճանապարհը
Համաշխարհային բանկի «Կենսական նշանակության ճանապարհացանցի բարելավում» վարկային ծրագրով և ՀՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ` ավարտվել են Լոռու մարզի Ագարակ - Յաղդան - Կողես - Մղարթ - Արևածագ - Կարմիր Աղեկ - Ծաթեր - Այգեհատ - Արդվի - Օձուն ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքները: Այս մասին հայտնում են տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունից՝ նշելով, որ Ճանապարհի երկարությունը կազմում է շուրջ 39,6 կմ: Ներդրվել է գրեթե 3 միլիարդ 476 միլիոն դրամ
Հիմնանորոգված ճանապարհահատվածը Մարգարա - Վանաձոր - Տաշիր - Վրաստանի սահման (Մ-3) միջպետական նշանակության ավտոճանապարհը կապում է Ստեփանավանի, Թումանյանի տարածաշրջանների համայնքների, միջպետական նշանակության Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման (Մ-6) ավտոճանապարհի, ինչպես նաև Ստեփանավան և Ալավերդի քաղաքների հետ։

Within the framework of “Lifeline Road Network Improvement” project implemented in Armenia with the support of World Bank and the RA Government, renovation works of Agarak-Yaghdan-Koghes-Mghart-Arevatsag-Karmir Aghek-Tsater-Aygehat-Ardvi-Odzun road have finished.
According to the Ministry of Transportation and Communication, the length of the road is 39.6km. About AMD 3 billion 476 million have been invested for the renovation works.
The road connects Margara-Vanadzor-Tashir-Georgian border (M-3) interstate highway to Stepanavan, Tumanyan communities, Vanadzor-Alaverdi-Georgian border (M-6) interstate motorway, as well as the cities of Alaverdi and Stepanavan.