Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դուք ունեք հարուստ փորձ ու գիտելիքներ, մարդկային ու մասնագիտական բարձր ունակություններ ու կարողություններ, որոնք մեծապես կօգնեն Ձեզ այդ պատասխանատու պաշտոնում Ձեր գործունեության իրականացման ճանապարհին:
Վստահ եմ, որ այսուհետ էլ անմնացորդ կծառայեք հայրենիքի և հարազատ ժողովրդի զարգացման ու բարգավաճման, հայոց պետականության ամրապնդման, տնտեսության առաջընթացի ապահովման, Հայաստանի և Արցախի միջև կապերի շարունակական խորացման ու ընդլայնման հայրենանվեր գործին:

On September 14, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the newly-appointed Prime Minister of the Republic of Armenia, Karen Karapetyan, Central Information
Department of the Office of the Artsakh Republic President informs.
“On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and personally myself, I extend my cordial congratulations to You on being appointed to the post of Republic of Armenia's Prime Minister.
You have rich experience and knowledge, high personal and professional abilities that will greatly favor the realization of Your activity in this responsible position.
I am confident You will continue serving selflessly to the patriotic mission of bringing prosperity and development to the Motherland and the native people, strengthening the Armenian statehood, securing economic progress, deepening and widening ties between Armenia and Artsakh on a consistent basis.