Նորանշանակ վարչապետն իր կառավարությունը կսկսի ձևավորել հաջորդ շաբաթվանից. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իր կառավարությունը կսկսի ձևավորել հաջորդ շաբաթվանից։ Իհարկե, նա դա կարող էր անել նաև այս շաբաթ, բայց մի փոքր ոչ պաշտոնական միջոցառում խանգարում է այդ գործընթացին։
Թերթն արդեն գրել էր, որ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարականից անմիջապես հետո մեկնել է Դուբայ, և Հայաստանից հեռանալու պատճառն այն է, որ նա չի ցանկացել մասնակցել տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի որդու հարսանիքին, որը տեղի է ունենալու այս հանգստյան օրերին։
«Քանի որ այդ հարսանիքին մասնակցելու է իշխանական ողջ վերնախավը՝ նախարարներով ու պատգամավորներով, Հովիկ Աբրահամյանն այդպիսով խուսափել է ներկայանալ որպես նախկին վարչապետ, որն այլևս որևէ ազդեցություն չունի նրանց վրա։ Կառավարության ձևավորումը կսկսվի Գագիկ Բեգլարյանի որդու հարսանիքից հետո ամենայն հավանականությամբ այն պատճառով, որ այն չանցնի անտրամադիր մթնոլորտում, քանի որ հարսանիքին ներկա նախարարներից ոմանք չեն վերանշանակվի: Նույնը կարող է վերաբերել նաև Գագիկ Բեգլարյանին»,-հավելել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: Новый премьер начнет формировать правительство со следующей недели
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Армении Карен Карапетян начнет формирование своего правительства со следующей недели. Конечно, он мог бы сделать это и на этой неделе, однако этому процессу помешало немного неофициальное мероприятие.
Издание уже писало о том, что бывший премьер-министр Овик Абраамян сразу после своей отставки уехал в Дубай, и одной из причин его отъезда было нежелание участвовать в свадьбе сына министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна, которая состоится в эти выходные.
«Поскольку в этой свадьбе примет участие практически вся властная элита, министры и депутаты, Овик Абраамян тем самым не хотел там присутствовать в качестве экс-премьера, у которого нет больше никакого влияния на них. Формирование нового правительства начнется после свадьбы сына Бегларяна, по всей видимости, из-за того, чтобы она не прошла в мрачной атмосфере, поскольку некоторые из присутствующих на свадьбе министров не получат портфели в новом кабинете. То же самое может касаться и Гагика Бегларяна», - пишет газета.