Հրապարակի «Կոնվերս բանկ»-ի տարածքում հյուրանոց կկառուցվի. «Հրապարակ»
Վարչապետի խորհրդական, Վայոց Ձորի նախկին մարզպետ Սամվել Սարգսյանը, «Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, վաճառում է Հանրապետության հրապարակում գտնվող ՀԱՄԽ-ի շենքը, որի կողաշենքում այժմ տեղակայված են «Կոնվերս բանկը» և այլ ընկերություններ: Նրանց արդեն հայտնել են, որ ազատեն տարածքը, քանի որ շենքը վաճառվում է, գնորդը չափագրումներ է անելու: Այս շենքը Սարգսյանը գնել էր մոտ 7 տարի առաջ:
«Ասում են, թե միայն նկուղին 5-6 միլիոն դոլար է տվել։ Արհմիություններին հատկացվեց «Էրեբունի» հյուրանոցի դիմացի շենքը, և տեղեկություններ կային, որ Սարգսյանն այս շենքը հյուրանոց է դարձնելու: Նա նշել է, որ Ջերմուկի հյուրանոցի բացումից հետո կանցնի այս հյուրանոցի շինարարությանը, քանի որ 2-ը միաժամանակ սարքելը դժվար է: 2015-ին Ջերմուկում մեծ շուքով բացվեց «Ջերմուկ Հայաթ» համալիրը, իսկ մեկուկես տարի անց երկրորդ հյուրանոցի շենքը վաճառում է»,-գրել է թերթը:

Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что советник премьера, бывший губернатор Вайоц Дзора Самвел Саркисян продает здание Совет профсоюзов Армении на площади Республики, в угловой части которого в настоящее время располагается «Конверс Банк» и другие компании. Им уже сообщили о том, чтобы освободили помещения, поскольку здание продается, и покупатель должен провести замеры.
Это здание Саркисян приобрел примерно 7 лет назад.
«Говорят, что только за подвальный этаж он заплатил 5-6 миллионов. Совету профсоюзов было выделено здание напротив гостиницы "Эребуни" и муссировались разговоры, что Саркисян собирается открыть здесь гостиницу. Он отметил, что после завершения гостиницы в Джермуке перейдет к строительству это гостиницы, поскольку заниматься одновременно строительством двух зданий сложно. В 2015 году в Джермуке с большим торжеством был открыт гостиничный комплекс "Айат Плейс", а спустя полтора года продается здание второй гостиницы», - пишет издание.