Սեպտեմբերի 18-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Նյու Յորք՝ գլխավորելու Հայաստանի պատվիրակությունը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանին։ Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ կունենա Գլխավոր ասամբլեայի նիստին։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում կազմակերպվող մի շարք գագաթաժողովների։
Նյու Յորքում նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումները տարբեր երկրների արտգործնախարարների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ։
Միացյալ Նահանգներում գտնվելու ընթացքում Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթներ կունենա ամերիկյան մի շարք հեղինակավոր քաղաքագիտական կենտրոններում։

Эдвард Налбандян выступит на 71-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 18 сентября отбудет в Нью-Йорк для участия в работе 71-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, Эдвард Налбандян выступит с речью на сессии ГА ООН.
Эдвард Налбандян примет также участие в ряде саммитов в рамках 71-й сессии Генассамблеи ООН.
В Нью-Йорке запланированы встречи Эдварда Налбандяна с главами внешнеполитических ведомств разных стран и международных организаций.
Во время своего пребывания в США Эдвард Налбандян выступит в ведущих американских политологических центрах.