Արծվիկ Մինասյան. Դրանք բոլորը լուծվող խնդիրներ են
Հիմնական խնդիրը լոգիստիկ և որոշակի վարչարարության հարցերն են, որոնք աստիճանաբար լուծվում են,- լրագրողների հետ զրուցում ասաց  էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե գինեգործները  բարձրացնում են արտահանման հետ կապված  խնդիրներ, մասնավորապես՝ ԵԱՏՄ գոտու. որքանո՞վ են դրանք լուծվում:
Ըստ Մինասյանի բացատրության՝ եթե անցյալ տարի հիմնական խոչընդոտները կարգավորման համակարգի  լիարժեք ընկալումն էր, այս տարի եղան նաև տեխնիկական պատճառներ՝ կապված Լարսի անցակետի հետ:
«Դրանք բոլորը հաղթահարելի են, լուծվող խնդիրներ են, եթե կարողանանք պատշաճ որակն ապահովենք»,- ասաց Ա. Մինասյանը:
Ըստ նախարարի պաշտոնակատարի, այսօր նույն գինի, կոնյակ արտադրողների համար կարևորագույն  հարցերից է՝ պատշաճ որակի ապահովում, որպեսզի հայկական  գինին, կոնյակը չընկալվեն որպես ցածր որակի ապրանք:

Арцвик Минасян: Все озвученные виноделами Армении проблемы по части экспорта уже решаются
Основная проблема связана с некоторыми вопросами логистики и администрирования, и данные вопросы постепенно решаются. Об этом заявил в беседе с журналистами исполняющий обязанности министра экономики Армении Арцвик Минасян в ответ на вопрос, как решаются озвучиваемые виноделами проблемы с экспортом, в частности на пространстве Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
Как пояснил А.Минасян, если в минувшем году основные препятствия были связаны с полноценным восприятием системы регулировок, то в этом году мы столкнулись и с техническими проблемами, в частности связанных с закрытием КПП «Верхний Ларс».
«Все это можно преодолеть, это решаемые проблемы, при условии, если обеспечим надлежащее качество», – сказал А.Минасян.
По словам и.о. главы Минэкономики Армении, одной из важнейших задач для производителей вина, коньяка на сегодня является обеспечение надлежащего качества.