Գլխավոր դատախազությունը հնարավոր խախտումների մասին 200 հաղորդում է ուսումնասիրել
Սեպտեմբերի18-ին Հայաստանի 300-ից ավելի համայնքներում տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրությունների ընթացքում Գլխավոր դատախազությունը ուսումնասիրել է ավելի քան 200 հաղորդում հնարավոր խախտումների վերաբերյալ։ Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է Գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից։
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվել է 2016 թվականի սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Սյունիքի և Տավուշի մարզերում տեղի ունեցող ՏԻՄ ընտրությունների քվեարկության ընթացքում ընտրական իրավունքի հնարավոր խախտման վերաբերյալ ավելի քան 200 տարբեր բնույթի տեղեկատվություն /ԶԼՄ-ների և ՀԿ-ների հրապարակումներ, նաև քաղաքացիների ահազանգեր և գրավոր դիմումներ/:
Դրանցից 108-ը, որոնք առերևույթ պարունակել են հանցագործության հատկանիշներ, ուղարկվել են ՀՀ ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանումներ՝ ստուգողական գործողություններ իրականացնելու նպատակով:

Генпрокуратура Армении изучила свыше 200 сообщений о возможных нарушениях на муниципальных выборах 18 сентября
В ходе прошедших 18 сентября в 317 общинах Армении выборов в органы местного самоуправления Генеральная прокуратура РА изучила свыше 200 сообщений о возможных нарушениях. Об этом сообщает пресс-служба генпрокуратуры РА.
Генпрокуратура РА изучила свыше 200 различных сообщений (публикации СМИ и общественных организаций, сигналы граждан и письменные заявления) относительно возможных нарушений избирательного права в ходе прошедшего 18 сентября голосования на муниципальных выборах в Арагацотнской, Араратской, Армавирской, Сюникской и Тавушской областях Армении.