Կազմակերպվում է անկախության տարիներին հայ ճարտարապետների կողմից ստեղծված նախագծերի ցուցահանդես
ՀՀ քաղաքաշինության նախարարությունը Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում, հրատարակելու է «Հայաստանի արդի ճարտարապետությունը 1990-2016» եռալեզու գունավոր ալբոմը, ուր տեղ  են գտնելու անկախության տարիներին հայ ճարտարապետների կողմից նախագծված և կառուցված շենքերն և շինությունները:  Այս մասին հայտնում են քաղաքաշինության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Անհրաժեշտ նյութերի ներկայացման համար սահմանված վերջնաժամկետի ավարտից հետո` (սեպտեմբերի 19-ը) սեպտեմբերի 20-ին  Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի ցուցասրահում կբացվի ներկայացված նյութերի ցուցահանդեսը:
Այս պահի դրությամբ ներկայացվել է 30 հայտ, այդ թվում նաև Արցախից: Հայտերին կից մասնակիցները ներկայացրել են ավելի քան 112 վահանակ և 4 մանրակերտ:

Exhibition of designs by Armenian architects of Independence
Within the framework of celebrations dedicated to the 25th anniversary of the Independence of Armenia, RA Ministry of Urban Development will publish “Modern Armenian Architecture 1990-2016” trilingual album, featuring photos of buildings designed by Armenian architects of Independence, press service of RA Ministry of Urban Development informs.
After the deadline (September 19) for submission of the required materials, on September 20, an exhibition will open at the National Museum-Institute of Architecture after Alexander Tamanyan.
At this point, 30 applications have been submitted, including from Artsakh. The applicants have also submitted more than 112 panels and 4 models.