Լուսանկարիչ Հայկ Մելքոնյանի երազների աշխարհը՝ ՆԱՄ-ում
«Նարեկացի» արվեստի միությունում այսօր բացվելու է Հայկ Մելքոնյանի «Իմ երազների աշխարհը» խորագիրը կրող անհատական ցուցահանդեսը: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեցին արվեստի կենտրոնից:
Հայկ Մելքոնյանը պրոֆեսիոնալ լուսանկարիչ է, զբաղվում է նաև քայլարշավների և շրջագայությունների նախապատրաստմամբ և իրականացմամբ: Հեղինակը ցուցահանդեսի միջոցով ցանկանում է ներկայացնել Հայաստանի և իր երազների աշխարհի գեղեցկությունը, որպեսզի մարդիկ տեսնեն և արժանապես գնահատեն այն երկիրը, որտեղ ապրում են:
«Իմ երազների աշխարհը» ցուցահանդեսը կգործի մինչև սեպտեմբերի 25-ը:
Այս ցուցահանդեսը Հայկ Մելքոնյանի՝ 4 մասից բաղկացած ցուցահանդեսի երրրորդ մասն է: Առաջինը կրել է«Քարացած ժամանակ» խորագիրը, երկրորդը՝  «Մի դիմանկարի պատմություն»:
Ավելի վաղ Panorama.am-ի հետ զրույցում  լուսանկարիչն ասել էր, որ եզրափակիչ ցուցահանդեսում ներկայացվելու են  շարքերի բոլոր լուսանկարները՝ «Հայկական աշխարհներ» խորագրով:

The world of photographer Hayk Melkonqan’s dreams at Naregatsi Art Institute
Today, September 19, photographer Hayk Melqonyan’s “The World of My Dreams” exhibition will open at Naregatsi Art Institute.
Hayk Melqonyan, a professional photographer, is also involved in organization and implementation of hiking tours. Through the exhibition, he aims to present the beauty of Armenia and the world of his dreams, so that people could see the value of the land they live in.
NAI informed Panorama.am that the exhibition will be open until September 25.
The event is the third part of a four-series exhibition, the first and second parts being entitled “Petrified Time” and “The Story of a Portrait” respectively.
Earlier, the Hayk Melqonyan told Panorama.am that the final exhibition, entitled “Armenian Worlds” will feature works from all the precious exhibitions.