Նախագահն այցելել է «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաքի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում սեպտեմբերի 19-22-ը անցկացվող «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես, որի հիմնական նպատակն է` ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, զարգացման հնարավորությունները և նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանը: Այս մասին հայտնում են Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության  միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավանդաբար անցկացվող հայկական արտադրանքի ու ծառայությունների ցուցահանդեսին այս տարի Հայաստանից և Արցախից մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն սննդի, ոսկերչության, ալկոհոլային խմիչքների, թեթև արդյունաբերության, դեղագործության, հանքարդյունաբերության, շինանյութերի, ճշգրիտ մեքենաշինության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներից: Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև գործարար պատվիրակություններ Հայաստանի տնտեսության համար հեռանկարային շուկաներ ներկայացնող երկրներից։
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների արտադրանքով ու ծառայություններով, ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:

RA President visited the Made in Armenia-2016 Exhibition
President of Armenia, Serzh Sargsyan visited today the Made in Armenia-2016 Exhibition, which will be opened in the Meridian Exhibition Center in Yerevan on September 19-22, Information and Public Relations Department of the Office of the RA President informs.
The main goal of the exhibition is to present Armenia’s existing industrial potential, opportunities for development, and assist in entering new markets.
According to the source, the traditional exhibition of the Armenian goods and services this year brought together over 300 companies from Armenia and Artsakh engaged in food, jewellery, alcoholic beverages production, products of light industry, pharmaceuticals, mining, construction materials, precise machinery and information technologies. The exhibition is attended also by the business delegations from the countries which can be perspective for the Armenian economy. The President of Armenia toured the Exhibition and inquired about the products and services of the companies represented at the Exhibition and conversed with the representatives of the companies about their problems and development programs.