Նախագահն այցելել է «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաքի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում սեպտեմբերի 19-22-ը անցկացվող «Արտադրված է Հայաստանում-2016» ցուցահանդես, որի հիմնական նպատակն է` ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, զարգացման հնարավորությունները և նպաստել նոր շուկաների բացահայտմանը: Այս մասին հայտնում են Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության  միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավանդաբար անցկացվող հայկական արտադրանքի ու ծառայությունների ցուցահանդեսին այս տարի Հայաստանից և Արցախից մասնակցում է ավելի քան 300 ընկերություն սննդի, ոսկերչության, ալկոհոլային խմիչքների, թեթև արդյունաբերության, դեղագործության, հանքարդյունաբերության, շինանյութերի, ճշգրիտ մեքենաշինության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներից: Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև գործարար պատվիրակություններ Հայաստանի տնտեսության համար հեռանկարային շուկաներ ներկայացնող երկրներից։
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների արտադրանքով ու ծառայություններով, ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:

Серж Саргсян посетил выставку армянской продукции и услуг Made in Armenia-2016
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 19 сентября, в выставочном центре «Меридиан» в Ереване посетил проходящую 19-22 сентября выставку Made in Armenia-2016. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Основная цель выставки – представить потенциал промышленности Армении, возможности развития и способствовать выявлению новых рынков.
В традиционной выставке армянской продукции и услуг Made in Armenia в этом году участвуют свыше 300 компаний из Армении и Нагорно-Карабахской Республики. Компании-участники представляют такие сферы, как пищевая промышленность, ювелирное дело, легкая промышленность, алкогольная промышленность, фармацевтика, горнодобывающая промышленность, точное машиностроение и информационные технологии. В выставке участвуют и бизнес-делегации из стран, имеющих перспективные рынки для экономики Армении.
Серж Саргсян обошел павильоны, ознакомился с продукцией и услугами, предлагаемыми представленными на выставке компаниями, побеседовал с представителями компаний об их проблемах и программах развития.