Google-ը՝ Հայաստանի անկախության 25-ամյակի առթիվ փոխել է իր տարբերանշանը
Google ընկերությունն այսօր իր որոնողական կայքի առաջին էջում տեղադրել է դուդլ՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տոնին։
Դուդլն իրենից ներկայացնում է Հայաստանի եռագույնը՝ վրան պատկերված Ալ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը:
Մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ արդեն երկրորդ տարին է՝ «Գուգլ« որոնողական համակարգում տեղադրվում  է  դուդլ՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տոնին:
«Այն տեղադրված է  google.am տիրույթում: Իսկ եթե Հայաստանից  եք մուտք գործում google որոնողական համակարգ, ապա թե .com, թե .am տիրույթում բերում է Հայաստանի անկախության տոնին նվիրված դուդլը»:
Նշենք նաև, որ Դուդլը տարածելու դեպքում էլ գրում է.«Շնորհավոր Հայաստանի անկախության օրը»:
Իսկ Դուդլի վրա սեղմում կատարելով էլ՝ անցում կկատարվի դեպի ՀՀ Անկախության օրվան առնչվող որոնողական արդյունքների էջ։

Google посвятил свой дудл 25-летию независимости Армении
Компания Google сегодня, 21 сентября, посвятила дудл на стартовой странице 25-летию независимости Республики Армения.
Стартовую страницу Google украшает лента из цветов армянского национального флага, а в центре изображено здание Национального академического театра оперы и балета им. А.Спендиаряна.
При этом если пользователи хотят поделиться дудлом, у них всплывает окно с поздравлением с Днем независимости РА.
Эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян в беседе с корреспондентом Panorama.am отметил, что компания Google посвящает дудл Дню независимости Армении уже во второй раз.