Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր. ԼՂՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը և սեպտեմբերի 21-ի տոնական օրը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (36 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

The Azerbaijani forces violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan about 70 times by firing more than 700 shots from weapons of different calibres on the night of September 20-21, NKR Defense Army reported.
The release reads that the adversary applied DShK heavy machine gun in southern direction of the Defense Army (36 shots).
NKR Defense Army advanced detachments have full control over the situation and continue carrying out their military duty, reads the statement.