«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` ՀՀԿ համագումարի օրն արդեն որոշված է՝ նոյեմբերի 26-ը: Թե որտեղ կանցկացվի համագումարը, դեռ հայտնի չէ, քննարկվում են մի շարք տարբերակներ: Բայց ասում են` 16-րդ համագումարը տարբերվելու է նախորդներից, հատկապես վերջին փոփոխությունների համատեքստում, երբ Հանրապետականը որդեգրել է ինքնամաքրման, բուռն փոփոխությունների և երկիրը երկիր դարձնելու քաղաքականությունը:
Համագումարը նախորդելու է 2017թ. ԱԺ ընտրություններին, մինչ այդ դեռ բազում փոփոխություններ կլինեն` թե կադրային, թե կառուցվածքային։ Համագումարում էլ հանրագումարի կբերեն այդ ամենը, կամփոփեն եւ կտան ընտրությունների մեկնարկը։ Պարզ կդառնա ՀՀԿ-ականների ապագան` ով ինչ է անելու եւ որտեղ: Համագումարում կընտրվի ՀՀԿ նախագահը, գործադիր մարմնի կազմը, կլինեն հաշվետվություններ, բազմաթիվ ելույթներ:

«Грапарак»: Уже известна дата проведения съезда РПА
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что уже решена дата проведения съезда Республиканской партии Армении– 26 ноября. Где состоится съезд, пока не известно, обсуждается ряд вариантов. Однако муссируются разговоры о том, что 16-й съезд партии будет отличаться от других, особенно в контексте последних перемен, когда РПА встала на путь самоочищения, бурных изменений и политики построения нормального государства.
«Съезд будет предшествовать парламентским выборам 2017 года, до этого будут проведены различные изменения, как кадровые, так и структурные. На съезде будут подведены итоги и дан старт выборам.
Прояснится также будущее РПА, кто и чем будет заниматься. На съезде будет избран председатель РПА, состав исполнительного органа РПА, будут представлены отчеты и многочисленные выступления», - пишет издание.