«Լենինգրադ» խմբի երևանյան համերգի տոմս գնել ցանկացող քաղաքացիներն ահազանգում են, տոմսերը չեն առաքվում: Panorama.am-ին ահազանգած քաղաքացուն հայտնել են, որ տոմսերի վատ վաճառքի հետևանքով հոկտեմբերի 19-ին նախատեսված համերգը չի կայանալու:
Ուշագրավ է՝ համերգի կազմակերպիչը նույն ընկերությունն է, որը կազմակերպելու էր Էրոս Ռամազոտիի համերգը, որն այդպես էլ չկայացավ:
«FORPOSTART PRODUCTION» ընկերությունը իր պաշտոնական կայքում հաստատում է՝ համերգը չի կայանա:
Պաշտոնական պատասխանն էլ նույնն է. «Հոկտեմբերի 19-ին նախատեսված համերգի տոմսերի վաճառքի անբավարար քանակի կապակցությամբ համերգը չեղարկվում է»:
Panorama.am-ի հարցը, թե քանի տոմս է վաճառվել, թողեցին անպատասխան: Հավատացրին, որ տոմսերի գումարի վերադարձի հետ կապված խնդիրներ չեն լինի:
«Բոլոր տոմսերը ենթակա են վերադարձման այն տոմսարկղերում, որտեղից դրանք ձեռք են բերվել: Եվ քանի որ համերգի կազմակերպիչը հենց «FORPOSTART PRODUCTION» ընկերությունն է, տոմսերի գումարները կարողեք ստանալ անմիջապես, տոմսարկղերում վերադարձի պահին»,-ասացին ընկերությունից, ավելացնելով, որ վերադարձը հնարավոր է նաև առաքումով:
Հիշեցնենք միայն, որ այս ընկերությունը դեռ ամբողջությամբ չի վերադարձրել Էրոս Ռամազոտիի չեղարկված համերգի տոմսերի գումարները: Համերգը պետք է կայանար ապրիլին:

Citizens trying to buy tickets for Leningrad band’s concert say that those tickets won’t be delivered. One of them informed Panorama.am that he was told that due to ticket sales problems, the concert planned on October 19, is cancelled.
Interestingly enough, the concert was organized by the same company that had also organized the concert of Eros Ramazzotti, which never took place.
FORPOSTART PRODUCTION confirmed speaking to Panorama.am that the concert is cancelled.
Their official answer is the same: “The concert (scheduled for October 19) is cancelled due to insufficient number of sold tickets.”
However, the company didn’t answer the question concerning the number of sold tickets. They assured that there will be no problem concerning the refund for the tickets sold.
“The money for sold tickets must be returned at the box offices, where the tickets were acquired,” a representative of the company said.
It should be noted that the company hasn’t completely returned the money for sold tickets for the cancelled Eros Ramazzotti concert, which was scheduled for April.