17 երկիր հաստատել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2016»-ին  մասնակցությունը
17 երկիր հաստատել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2016» երգի միջազգային մրցույթին  մասնակցությունը, որը կայանալու է Մալթայում նոյեմբերի 20-ին: Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղում անելով Եվրոպական հեռարձակողների միությանը:
Մասնակից երկրներն են՝ Հայաստան, Ալբանիա, Ավստրալիա, Բելառուս, Բուլղարիա, Կիպրոս, Վրաստան, Իռլանդիա, Իսրայել, Իտալիա, Մալթա, Մակեդոնիա, Նիդեռլանդներ, Լեհաստան, Սերբիա, Ուկրաինա, Ռուսաստան:
Վերջին տաս տարվա ընթացքում առաջին անգամ մրցույթին մասնակցելու մասին է հայտարարել Լեհաստանը: Չորս տարվա ընդմիջումից հետո վերադարձել է նաև Իսրայելը:
Նշենք, որ «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին այս տարի Հայաստանը կներկայացնեն Մերի Վարդանյանն ու Անահիտ Ադամյանը: Նրանց թեկնածությունը հաստատել է Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական խումբը՝ ներքին ընտրության արդյունքում:

Участие в «Детском Евровидении» подтвердили 17 стран, в том числе Армения
Участие в музыкальном конкурсе «Детское Евровидение» 2016 года, который пройдет на Мальте 20 ноября, подтвердили 17 стран. Об этом сообщает пресс-служба Европейского вещательного союза (ЕВС).
Как передает РИА Новости, в списке участников –  Армения, Россия, Албания, Австралия, Беларусь, Болгария, Кипр, Грузия, Ирландия, Израиль, Италия, Мальта, Македония, Нидерланды, Польша, Сербия и Украина.
Впервые за 10 лет заявила об участии в конкурсе Польша, возвращается к участию после 4-летнего перерыва Израиль, говорится в сообщении.
Конкурс пройдет в 14-й раз и организуется ЕВС. Согласно результатам «Детского Евровидения» 2015 года, прошедшего в столице Болгарии, победительницей признали исполнительницу из Мальты 14-летнюю Дестини Чукуньере.
Представлять Армению на международном музыкальном конкурсе «Детское Евровидение 2016» будут Мэри Варданян и Анаит Адамян.