Ավարտվեց շախմատի աշխարհի մինչև 14, 16 և 18 տարեկանների առաջնությունը:
Մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչներից հիանալի ելույթ ունեցան մինչև 16 տարեկանների մրցաշարում հանդես եկող Հայկ Մարտիրոսյանը և մինչև 18 տարեկանների մրցաշարում հանդես եկող Մանուէլ Պետրոսյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է chessfed.am-ը, մինչև 16 տարեկանների մրցաշարում հանդես եկող Հայկ Մարտիրոսյանը առաջին 7 տուրերում տարավ 7 հաղթանակ, իսկ մրցաշարի վերջին 4 պարտիաներն ավարտեց ոչ-ոքի արդյունքով, որը բավարար էր աշխարհի մինչև 16 տարեկանների չեմպիոն հռչակվելու համար:
Մանուէլ Պետրոսյանը, ով հանդես էր գալիս մինչև 18 տարեկանների մրցաշարում, նույնպես 11 հնարավորից վաստակեց 9 միավոր և դարձավ աշխարհի չեմպիոն: Ի դեպ` Հայաստանը միակ երկիրն է, որ մրցաշարում ունեցավ երկու ոսկե մեդալ:

World Junior Chess Championship under-14, 1-6, and -18 concluded. As the Chess Federation of Armenia reports, Armenia’s representative Hayk Martirosyan won gold medal in the tournament under-16. Martirosyan won 7 games in the starting consecutive 7 rounds and played draw in 4 games in the final rounds of the tournament, which secured gold medal for him.
Another representative of Armenia, Manuel Petrosyan, who participated in the tournament under-18 received 9 points out of the maximum of11 and was declared world champion.
As the Chess Federation details, Armenia was the only state that secured two gold medals at the tournament.