Գյումրում ՏԻՄ ընտրություններում նախնական արդյունքներով «Բալասանյան դաշինքը» ստացել է 15 մանդատ, 9 մանդատ բաժին է հասել ԲՀԿ-ին, 5 մանդատ՝ ՀՎԿ-ին, 4 մանդատ՝ Գալային։ Արդյունքում՝ ընդդիմությունը 3 ուժերով միասին վերցրած ստացել է 18 մանդատ, իսկ «Բալասանյան դաշինքը» 15 մանդատ։
Գյումրում «Ասպարեզ» ակումբում ԳԱԼԱ կուսակցության հրավիրած ասուլիսում կուսակցության ցուցակի երկրորդ համարի ներկայացուցիչ Լևոն Բարսեղյանը «Ժամանակ»-ի փոխանցմամբ, ասել է, որ երեկվանից արդեն որոշ ՀՀԿ-ականներ, մասնավորապես Արմեն Աշոտյանն ու Սամվել Ֆարմանյանը շտապել են իրենց ֆեյսբուքյան էջերում բացատրել, թե ընդդիմությունը սխալ է հաշվել և քաղաքապետ է դառնալու Բալասանյանը։
Բարսեղյանի խոսքերով՝ եթե որևէ « գեղանկարչական կամ քանդակագործական հրաշքով» այս 15 մանդատը չդառնա 18, ապա մարդիկ կսկսեն իրար հետ բանակցել։

На выборах в органы местного самоуправления, по предварительным данным, «Блок Баласанян» получил 15 мандатов, партия «Процветающая Армения» – 9 мандатов, партия «Армянское возрождение» – 5 мандатов и партия «ГАЛА» – 4 мандата. В результате, три оппозиционные партии имеют 18 мандатов, а «Блок Баласанян» 15 мандатов, пишет газета «Жаманак».
Как передает издание, второй в списке партии «ГАЛА» Левон Барсегян во время созванной в клубе «Аспарез» Гюмри пресс-конференции заявил, что со вчерашнего дня некоторые члены Республиканской партии Армении, в частности Армен Ашотян и Самвел Фарманян поспешили объяснить в Facebook, что оппозиция неправильно подсчитала голоса и мэром Гюмри станет Самвел Баласанян.
«По словам Левона Барсегяна, если каким-то "чудом живописи или скульптуры" эти 15 мандатов не превратятся в 18, то люди начнутся вести переговоры», - отмечает газета.