Մեկնարկում է Խաչատրյանի միջազգային 4-րդ փառատոնը
Խաչատրյանի միջազգային 4-րդ փառատոնի մեկնարկը տրելու է  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հոկտեմբերի 6-ին «Խաչատրյանը և ջազը» համերգային ծրագրով:
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբի կայքից տեղեկանում ենք, որ համերգի ընթացքում կհնչեն Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները և համաշխարհային պրեմիերա՝ Դեվիդ Դե Բուր Քենֆիլդ՝ Կոնցերտ Արամ Խաչատրյանի թեմաներով սաքսոֆոնի և նվագախմբի համար:  Ստեղծագործությունը նվիրվում է ՀՀ անկախության 25-ամյակին:
Համերգին հանդես են գալու Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը և Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը: Որպես մենակատար հանդես են գալու սաքսոֆոնահարներ Հայրապետ Առաքելյանը, Արմեն Հյուսնունցը, դաշնակահար Վահագն Հայրապետյանը: Դրիժորներն են Սերգեյ Սմբատյանը, Արմեն Հյուսնունցը:

Открывается 4-й Международный фестиваль Хачатуряна
Четвертый Международный фестиваль Хачатуряна откроется 6 октября в концертном зале Арама Хачатуряна в Ереване программой «Хачатурян и джаз».
Как сообщается на сайте Государственного молодежного оркестра Армении, на концерте прозвучат в частности джазовые обработки произведений Арама Хачатуряна.
На концерте выступят Государственный молодежный оркестр Армении и Государственный джаз-оркестр Армении. Солисты: Ваагн Айрапетян (фортепиано), Айрапет Аракелян (саксофон), Армен Уснунц (саксофон). Дирижеры: Сергей Смбатян, Армен Уснунц.