Մեկնարկում է Խաչատրյանի միջազգային 4-րդ փառատոնը
Խաչատրյանի միջազգային 4-րդ փառատոնի մեկնարկը տրելու է  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հոկտեմբերի 6-ին «Խաչատրյանը և ջազը» համերգային ծրագրով:
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբի կայքից տեղեկանում ենք, որ համերգի ընթացքում կհնչեն Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները և համաշխարհային պրեմիերա՝ Դեվիդ Դե Բուր Քենֆիլդ՝ Կոնցերտ Արամ Խաչատրյանի թեմաներով սաքսոֆոնի և նվագախմբի համար:  Ստեղծագործությունը նվիրվում է ՀՀ անկախության 25-ամյակին:
Համերգին հանդես են գալու Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը և Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը: Որպես մենակատար հանդես են գալու սաքսոֆոնահարներ Հայրապետ Առաքելյանը, Արմեն Հյուսնունցը, դաշնակահար Վահագն Հայրապետյանը: Դրիժորներն են Սերգեյ Սմբատյանը, Արմեն Հյուսնունցը:

The 4th Khachaturian International Festival will open on October 6 at Aram Khachaturian Concert Hall with “Khachaturian Meets Jazz” concert program.
As the State Youth Orchestra of Armenia reports, Jazz arrangements by Khachaturian as well as the world premier DeBour Canfield: Concerto after Aram Khachaturian for Saxopohone and Orchestra will be performed during the concert.
The work is dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s independence. Armenian State Jazz Band and State Youth Orchestra of Armenia will perform during the concert. Vahagn Hayrapetyan (piano), Hayrapet Arakelyan (saxophone), Armen Hyusnunts (saxophone) will act as soloists. Sergey Smbatyan and Armen Hyusnunts will conduct the concert.