Շփման գծում հակառակորդը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 850 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ:

The adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 50 times, firing about 850 shots from weapons of different calibres on the night of October 5-6, NKR Defense Army press service reports.
According to the source, more intense violations were recorded on the eastern and north-eastern parts of the line, where the Azerbaijani forces applied Istiglal and Black Arrow long range sniper rifles.
NKR Defense Army advanced detachments have full control over the situation on the frontline and continue carrying out their military duty.