Թեև ՊԵԿ նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանի՝ աշխատանքից ազատման հրամանը դեռ չկա, բայց երեկ արդեն «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության տնօրեն Վարդան Հարությունյանը հրաժեշտ է տվել «Գազպրոմի» աշխատակիցներին։ ՊԵԿ-ում սեղան են գցել ու սպասել նրան, սակայն նոր նախագահն այդպես էլ չի ժամանել: Ավելի ուշ բացատրել են, որ նախագահն ԱՄՆ-ից կվերադառնա, նոր կներկայացնի ՊԵԿ նախագահին: Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Վարդան Հարությունյանի՝ ՊԵԿ նախագահ դառնալու դեպքում թափուր է մնում «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության տնօրենի պաշտոնը: Մինչ այս տեղեկություններ կային, թե այս պաշտոնին կարող է նշանակվել Կարեն Կարապետյանի որդին` 29-ամյա Տիգրան Կարապետյանը, որը տնօրենի տեղակալն է՝ կապիտալ շինարարության և վերանորոգման գծով, կամ էլ փեսան` էներգետիկայի փոխնախարար Հայկ Հարությունյանը։ Սակայն երեկ տեղեկացանք, որ հավանական թեկնածուն Հարությունյանի տեղակալ Հրանտ Թադևոսյանն է: Նա ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, աշխատել է «Հայկոմնախագիծ» ինստիտուտում՝ որպես ճարտարագետ, ՀՍՍՀ Գազպետկոմում: 1992-1999 թթ. աշխատել է «Հայգազարդ» պետական կոնցեռնում՝ որպես ճարտարագետ, բաժնի պետ, վարչության պետի տեղակալ, վարչության պետ: 1999-2011 թթ. եղել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ տեխնիկական վարչության պետ, այնուհետև՝ տնօրենի տեղակալ»,-հավելել է թերթը:

«Грапарак»: На должность директора компании «Газпром Армения» претендуют три кандидата
После назначения исполнительного директора ЗАО «Газпром Армения» Вардана Арутюняна председателем Комитета государственных доходов, директором компании может стать сын премьер-министра Карена Карапетяна – 29-летний Тигран Карапетян, который является заместителем директора по линии капитального строительства и ремонта, или его зять – замминистра энергетики и природных ресурсов Айк Арутюнян. Об этом пишет газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники.
«Однако накануне стало известно, что есть еще один возможный кандидат – заместитель Арутюняна Грант Тадевосян», - отмечает издание.
Грант Тадевосян окончил Ереванский политехнический институт, работал инженером в институте «Армкоммунпроект», в Государственном комитете АССР по газификации. В 1992-1999гг. работал в государственном концерне «Армгазпром» в качестве инженера, начальника отдела, заместителя начальника управления, начальника управления. В 1999-2011гг. был начальником технического управления ЗАО «АрмРосгазпром», затем – заместителем директора.