ՊԵԿ ավագ տեսուչը ձերբակալվել է կաշառք ստանալու պահին . ԱԱԾ
ՀՀ  Ազգային  անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, կաշառք ստանալու պահին  ձերբակալվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի Մաշտոցի հարկային տեսչության հարկային հսկողության բաժնի ավագ տեսուչ Գ.Բ.-ն: Այս մասին հաղորդում են ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն, Գ.Բ.-ն իր կողմից ի պաշտոնե սպասարկվող տարածքում գործունեություն իրականացնող տնտեսվարող սուբյեկտներին իր լիազորությունների շրջանակում հովանավորելու, ստվեարային եղանակով աշխատելու համար  նպաստավոր պայմաններ ստեղծելու, այդ թվում՝ ՀԴՄ կտրոնները պակաս տպելու, իրական շրջանառության ծավալները ցույց չտալու և հարկային օրենսդրության խախտումներին  սահմանված կարգով չարձագանքելու դիմաց, նրանցից որպես կաշառք պահանջել և պարբերաբար ստացել է տարբեր չափերի գումարներ:
Նշված փաստերի կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հատկանիշներով ( ՀՀ քրեական օրենսգրքի  311 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետ): Կատարվում է նախաքննություն:

Senior tax inspector arrested for taking significant amount of bribes
Due to the investigative measures carried out by the RA National Security service G. B., Senior Inspector of the Tax Control Division of Mashtots Tax Inspectorate of State Revenue Committee, was detained at the time of receiving bribe. RA NSS press center informs about this in the released statement.
Pursuant to the preliminary evidence in return for providing lucrative conditions to the business entities functioning in the area under his supervision, including for avoiding printing fewer cash register receipts, hiding the amount of genuine money circulation and not registering the violation of tax legislation in the manner prescribed by law, G. B has demanded and received significant amount of money on a regular basis.
A criminal case has been launched regarding the above mentioned evidences on grounds of receiving large amount of bribes (Part 3 (Point 3) of Article 311 of the RA Criminal Code). Preliminary investigation is underway.