Իշխանությունը ծրագրում է  մինչ նոյեմբերի 26-ը համաներում հայտարարել. «Ժողովուրդ»
Երկու ամիս է՝ մամուլում պարբերաբար լուրեր են շրջանառվում  ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված  համաներման վերաբերյալ։  Մինչ օրս ենթադրվում է, որ  համապատասխան նախագիծը  խորհրդարան կուղարկվի նոյեմբերի սկզբին։ Հիշեցնենք, որ  նոյեմբերի 26-ին  նախատեսված է ՀՀԿ համագումարը,  և իշխանությունները ծրագրում են համաներումն ընդունել  մինչ այդ։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով,  համաներման ձգձգումը պայմանավորված է  այն հանգամանքով, որ  իշխանությունները դեռ չեն հստակեցրել, թե ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամների դեպքում համաներումն ինչ ազդեցություն կունենա։  Բացառված չէ, որ համաներմամբ  խմբավորման անդամների մի  մասը ևս ազատ արձակվի։  Ու երբ այս խնդրի հետ կապված քաղաքական  որոշումը կայացվի,  հնարավոր կլինի համաներման  նախագիծը  վերջնական  տեսքով  նախագահականից ուղարկել խորհրդարան։

«Жоховурд»: Некоторые члены «Сасна црер» могут быть помилованы
Газета «Жоховурд» пишет, что уже в течение двух месяцев в СМИ периодически муссируются сведения об амнистии по случаю 25-летия независимости Армении. Предполагается, что проект амнистии будет направлен в парламент Армении в начале ноября.
Напомним, 26 ноября предусмотрен съезд Республиканской партии Армении и власти планируют принять проект постановления об объявлении амнистии до этого.
По сведениям издания, задержка обусловлена тем обстоятельством, что власти пока не решили, как повлияет амнистия на членов захватившей полк ППС в Ереване группы «Сасна црер». «Не исключается, что часть членов вооруженной группы выйдет на свободу по амнистии. И когда будет принято решение по этому вопросу, проект постановления об амнистии можно будет направить в окончательном виде из резиденции президента в парламент Армении», - пишет газета.