Ապրիլից հետո հրադադարի նկատմամբ ընդհանուր առմամբ հարգանք կա. Ջեյմս Ուորլիք
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ապրիլին տեղի ունեցած ողբերգությունից հետո ընդհանուր առմամբ հարգանք է ապահովվել հրադադարի նկատմամբ։ Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը։
«Գիտենք, ապրիլից հետո եղել են դեպքեր, այդ մասին կողմերի հետ խոսել ենք»- հավելեց ամերիկացի համանախագահը։
Նրա երկայացմամբ, համանախագահների՝ տարածաշրջանային այցի նպատակն այն է, որ հետամուտ լինենք նախագահների կողմից բարձր մակարդակով Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի համաձայնությունների իրականացմանը։
«Այսօր երեկոյան հանդիպելու ենք Հայաստանի նախագահի հետ ու  կշարունակենք այդ քննարկումը։ Հուսով ենք, որ երկխոսությունը կընթանա ամենաբարձր մակարդակում», -հայտարարեց Ուորլիքը։

After the April tragedies on the Line of Contact between Armenian-Azerbaijani opposing troops the ceasefire has generally been respected. Today OSCE Minsk group American Co-Chair James Warlick has told the reporters.
“We are aware that after the April incidents there has been registered cases of violations. We have talked about this to the both sides,” American Co-Chairman added.
He stated that the visit of the Minsk group co-chairs to the region aims to pursue the realization of the agreements reached between the two presidents in Vienna and St. Petersburg.
“Today we will meet the President of Armenia and will continue discussing the issue. We hope that the dialogue will be held at the highest level,” Warlick announced.