Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից տեղեկանում ենք, որ զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին և առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ՀՀ Նախահագին ներկայացրել են այցի առաքելության շրջանակներում մինչ այս Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները:
Կարևորվել է բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, Վիենայում և Սանկտ-Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:

President Serzh Sargsyan received on Tuesday the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Igor Popov (Russia), James Warlick (US), Pierre Andrieu, and the Special Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk.
As the press department of the President’s Office reported, the parties discussed issues related to the NK peace process and current problems.
The co-chairs presented to Serzh Sargsyan the results of their meetings held in the framework of their mission in Baku and Stepanakert.
The interlocutors stressed the importance of the parties’ commitment to a peaceful resolution of the conflict and implementation of the agreements reached at the high level in Vienna and Saint Petersburg.