Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից տեղեկանում ենք, որ զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին և առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ՀՀ Նախահագին ներկայացրել են այցի առաքելության շրջանակներում մինչ այս Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները:
Կարևորվել է բանակցային գործընթացում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը, Վիենայում և Սանկտ-Պետերբուրգում բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարումը:

Сопредседатели МГ ОБСЕ представили президенту Армении итоги встреч в Азербайджане и НКР
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Джеймса Уорлика (США), Пьера Андрие (Франция) и Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
Как передает пресс-служба главы армянского государства, собеседники обсудили вопросы, связанные с процессом мирного урегулирования карабахского конфликта и имеющимися проблемами.
Посредники представили президенту итоги встреч, проведенных ранее в Баку и Степанакерте в рамках данного регионального визита.
В ходе встречи была подчеркнута важность выполнения сторонами обязательств по мирному урегулированию конфликта, взятых ими на себя в ходе переговорного процесса,  а также достигнутых в Вене и Санкт-Петербурге договоренностей на высоком уровне.
Отметим, в пятницу сопредседатели МГ ОБСЕ прибыли в Баку. Затем они посетили Нагорно-Карабахскую Республику, где встретились с местными властями. В Ереване посредники провели встречи также с министром иностранных дел и главой Минобороны РА.