Լրատվամիջոցների տեղեկությունների համաձայն , տրանսպորտի և կապի նախարար Վահան Մարտիրոսյանը մտադիր է «Ռոստելեկոմ» ընկերության իր նախկին գործընկերներին տեղավորել բարձր պաշտոնների: Հայկ Ֆարամազյանին՝ ՊԵԿ-ում վարչության պետ դարձնել, Արա Յաղջյանին՝ ՊԵԿ նախագահի խորհրդական:
«Չորրորդ իշխանությունը»-ը գրել է. «Հա, բայց լրատվամիջոցներն ինչո՞ւ են իրար խառնվել: Կարևորը, որ Վահան Մարտիրոսյանն ու Հայկ Ֆարամազյանը մայր ու աղջիկ չեն, իսկ կառավարությունն էլ դպրոց չէ: Իսկ Կարեն Կարապետյանը միայն մայր ու աղջկա՝ նույն դպրոցում աշխատելն էր անթույլատրելի համարել:
Ինչ վերաբերում է այն տեղեկություններին, որ պետական մարմիններն առաջիկայում մտադիր են փոխել կապի օպերատորին և օգտվել «Ռոստելեկոմի» ծառայություններից, ապա դա նույնպես հասկանալի է: Կարեն Կարապետյանը «Ռոստելեկոմի» հետ բազմաթիվ թելերով է կապված: Ավելի ճիշտ՝ կաբելներով: Իսկ նման կապերը, որպես կանոն, պարտավորեցնող են»:

«Чоррорд ишханутюн»: Карен Карапетян связан с «Ростелеком» многочисленными нитями
Согласно сведениям СМИ, министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян намерен устроить на высокие посты своих бывших коллег из компании «Ростелеком». Назначить Айка Фарамазяна начальником управления Комитета государственных доходов, Ара Ягджяна – советником председателя КГД.
«Да, но почему это волнует СМИ? Важно, что Ваан Мартиросян и Айк Фарамазян – не мать и дочь, а правительство – не школа. А Карен Карапетян считает недопустимым только когда мать и дочь работают в одной школе», - пишет в этой связи газета «Чоррорд ишханутюн».
«Что касается сведений о том, что в государственных органах собираются в ближайшее время сменить оператора связи и воспользоваться услугами «Ростелеком», то это также понятно. Карен Карапетян связан с компанией «Ростелеком» многочисленными нитями. Вернее, кабелями, а такие связи, как правило, обязывают», - отмечает издание.