Շախմատի տախտակի առաջ լրագրողներն են
Երևանում այսօր մեկնարկեց ԶԼՄ ներկայացուցիչների  շախմատային առաջնությունը: Այն կանցկացվի 7 փուլով, արագ շախմատի կանոններով: Յուրաքանչյուր պարտիայի համար կհատկացվի 10-ական րոպե, յուրաքանչյուր քայլի համար 10-ական վայրկյան հավելումով:
Առաջնության կազմակերպիչն է Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան, նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ առաջնությունն անցկացվում է  երկրորդ անգամ. առաջինը նախորդ տարվա հուլիսին էր:
«Կարող եմ ասել, որ այս ընթացքում հետաքրքրությունն առաջնության նկատմամաբ մեծացել է, անցած տարի  մասնակցում էին լրատվամիջոցների 12 ներկայացուցիչներ, այս տարի հայտավորվել է 26 մասնակից »,-ասաց նա:
1-3 տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները կպարգևատրվեն գավաթներով ու գումարային մրցանակներով:
Մրցաշարի գլխավոր մրացավարն է Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, միջազգային կարգի մրցավար Նորայր  Քալանթարյանը:

Today the chess tournament between the mass media representatives has kicked off in Yerevan. It will be held in 7 rounds applying the rules of rapid chess. 10 minutes will be allocated to each match with 10 seconds for each move.
The tournament is organized by Association of Foreign Correspondents. Director Tigran Hovhannisyan told Panorama.am that the tournament is being held for the second time already.
“I can state that the interest towards the tournament has increased. Last year 12 representatives from mass media took part in it, this year we have 26 participants,” he noted.
The participants ranking 1-3 places will be awarded with cups and money.
The general chess arbiter of the tournament is Vice-President of the Chess Federation of Yerevan Norayr Kalantaryan.