Ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար. ԼՂՀ ՊՆ
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում՝ պարբերաբար խախտելով հրադադարի պահմպան ռեժիմը և դիմելով դիվերսիոն հետախուզական փորձերի, այլև սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում: Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախարարությունը:
«Մասնավորապես, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր հայկական կողմը խախտել է հրադադարը կիրառելով 60 միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Դա հակառակորդ կողմի հերթական քարոզչական հնարքն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս:
Նման ապատեղեկատվություն տարածելով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար», -ասված է հաղորդագրության մեջ:

The Ajerbaijani side is breeding grounds for further aggression: NKR Defence Ministry
The Azerbaijani side not only keeps escalating the situation on the frontline by repeatedly violating the ceasefire and undertaking subversive attempts, buy also inciting provocations in the information field. NKR Defence Ministry informs in a released statement.
“Particularly, the Azerbaijani Defence Ministry’s statement, issued earlier today claiming that the Armenian side violated the ceasefire using 60mm mine-launchers, AGS grenade launchers and large-caliber machine guns, is untrue. This is another propaganda trick initiated by the adversary.
The Frontier troops of the Defense Army strictly adhere to ceasefire and never initiate provocations.
By disseminating such disinformation, Azerbaijan is breeding grounds for further aggression,” the statement reads.