Սուրենյան. Նոյեմբերի 3-ին երկինքը կպարզի, մեր աշնան արևը կվերադառնա
Այս տարերային եղանակը չընդունեք ձմռան սկիզբ: Ֆեյսբուքյան իր էջում տեղակացնում է ԱԻՆ ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
«Նոյեմբերի 3-ին երկինքը կպարզի, մեր աշնան արևը կվերադառնա մեզ և բավականին տևական ժամանակ մենք կունենանք աշնանային արևառատ անուշ օրեր, օդի ջերմաստիճանն էլ նոյեմբերի 4-ից աստիճանաբար կբարձրանա մոտ 3-5 աստիճանով»,-տեղեկացրել է նա:
Կենտրոնից զգուշացնում են, որ նոյեմբերի 2-ին հանրապետությունում սպասվում են առատ տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ հիմնականում ձյան տեսքով, առանձին ճանապարհահատվածներում սպասվում է բուք, ցածր տեսանելիություն և մերկասառույց: Նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը Տավուշի և Սյունիքի հովտային գոտիներում, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում հնարավոր է 0...-2 աստիճան ցուրտ:
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 2-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ ձյուն, նոյեմբերի 3-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 2-ի ցերեկն էապես չի փոխվի, 3-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով, 4-5-ը կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում նոյեմբերի 2-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, նոյեմբերի 3-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Небо 3 ноября прояснится, осеннее солнце вернется в Армению: прогнозы синоптиков
Сегодняшние «стихийные» проявления погоды в Армении не стоит принимать за начало зимы. Об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook заместитель начальника Центра метеорологических прогнозов «Армгосгидромета» МЧС Армении Гагик Суренян.
«Третьего ноября небо прояснится, осеннее солнце вернется к нам, и мы еще достаточно долгое время сможем насладиться солнечными осенними днями. А температура воздуха с 4 ноября постепенно повысится на 3-5 градусов», – отметил он.
Между тем, в Центре предупреждают, что 2 ноября в республике прогнозируются обильные осадки, в горных и предгорных районах – в основном в виде снега, на отдельных автодорогах ожидается метель, а также низкая горизонтальная видимость и гололед. В ночь с 2 на 3 ноября в долинах Тавуша и Сюника, в предгорных районах Арагацотна и Вайоц дзора, в Араратской долине возможно похолодание до 0...-2 градуса.
На территории РА 2-го ноября время от времени ожидаются осадки, в горных и предгорных районах – снег. А 3-6 ноября прогнозируется погода без осадков. Ветер западный с порывами до 3-8 м/с.
Температура воздуха днем 2 ноября существенно не изменится, ночью 3 ноября понизится на 5-7 градусов, днем 4-5 ноября повысится на 4-5 градусов.
В Ереване 2-го ноября время от времени ожидается дождь, 3-6 ноября прогнозируется погода без осадков.