ՄԻՊ աշխատակազմին հատկացվող գումարը 2017-ի բյուջեի նախագծով  կրճատվել է
2017 թվականի պետական բյուջեի նախագծով Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին  նախատեսված է հատկացնել 250.8 միլիոն դրամ: ԱԺ-ում 2017 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկմանն ասաց ֆինանսների նախարարի տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը:
Նրա խոսքով՝  այս ցուցանիշը փոքր-ինչ՝ 4,3 միլիոն դրամով զիջում է այս տարվա ծրագրային ցուցանիշին: Փոխնախարարն ասաց, որ ՄԻՊ աշխատակազմի դեպքում մոտեցումը, որը կիրառվել է  միջոցների հատկացման համար, նույնն է, ինչ պետական մնացած հիմնարկների դեպքում:
Միաժամանակ Ա. Ջանջուղազյանը նշեց, որ, իհարկե,  ՄԻՊ աշխատակազմի համար նախատեսված գումարը բավարար չէ, սակայն կան սահմանափակումներ:

250.8 million AMD is planned to be allocated to the RA Ombudsman's staff under 2017 state budget. Deputy Minister of Finance Atom Janjughazyan noted during the parliamentary debates of 2017 state budget.
According to him this sum is lower by 4.3 million AMD than the one allocated under this year’s budget. He mentioned that the same approach has been applied for budgetary allocations to the Ombudsman's staff as in the case of other state institutions.
Meanwhile he added that the prescribed money is not enough for the staff to carry out all its programs but some restrictions have been applied.