Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հույս հայտնել, որ Կարեն Կարապետյանի վարչապետության օրոք կշարունակի հետևողականորեն զարգանալ ու ընդլայնվել ՀՀ և ԼՂՀ բարձր մակարդակի վրա գտնվող տնտեսական համագործակցությունը:
Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան, որով նա պարգևատրվել էր օգոստոսի 30-ին` սոցիալ-տնտեսական կարևորագույն խնդիրների իրականացման գործում Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար և ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

Премьер Армении Карен Карапетян и президент НКР Бако Саакян обсудил вопросы расширения экономического сотрудничества
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня премьер-министра Армении Карена Карапетяна. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно информации, в ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся экономического сотрудничества двух армянских республик.
Президент Саакян вновь поздравил Карена Карапетяна с назначением на должность главы правительства РА, пожелал ему успехов и выразил надежду, что в период его пребывания на данном посту продолжится последовательное развитие и расширение экономического сотрудничества между Арменией и НКР, и сегодня находящегося на высоком уровне.
Бако Саакян вручил Карену Карапетяну орден «Месроп Маштоц», которым он был награжден 30 августа с.г. за содействие Арцаху в деле решения важнейших социально-экономических задач и в ознаменование 25-летия провозглашения НКР.