Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հույս հայտնել, որ Կարեն Կարապետյանի վարչապետության օրոք կշարունակի հետևողականորեն զարգանալ ու ընդլայնվել ՀՀ և ԼՂՀ բարձր մակարդակի վրա գտնվող տնտեսական համագործակցությունը:
Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան, որով նա պարգևատրվել էր օգոստոսի 30-ին` սոցիալ-տնտեսական կարևորագույն խնդիրների իրականացման գործում Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար և ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

On 4 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan received prime-minister of the Republic of Armenia Karen Karapetyan.
A wide range of issues related to economic cooperation between the two Armenian states were on the discussion agenda.
Central Information Department of The Office of the Artsakh Republic President informs that President Sahakyan once again congratulated Karen Karapetyan on being appointed to the post of head of the RA Cabinet of Ministers, wished him new successes and expressed hope that during his premiership high-level economic ties between the RA and NKR would continue their consistent development and expansion.
Bako Sahakyan handed in the "Mesrop Mashtots" order to Karen Karapetyan which was awarded to him on 30 August of the current year for support shown to Artsakh in realization of significant socioeconomic projects and in connection with the 25th anniversary of the NKR proclamation.