Նոյեմբերի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 41 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Շփման գծի արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (16 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

On the night of November 3-4 the Azerbaijani forces have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 41 times firing 530 shots from weapons of different calibers toward the Armenian positions.
As the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic reports, the Azerbaijani forces have applied DShK heavy machine guns (16 shots) in the eastern and northern directions of the Line of Contact.
Defense Army vanguard units largely refrained from response actions and continued confidently the reliable protection of the combat positions.