Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում մեկնարկում է սամբոյի աշխարհի առաջնությունը, որին մասնակցում է նաև Հայաստանի հավաքականը: Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան մրցավայր է գործուղելու 13 մարզիկ, 4 մարզիչ: Պատվիրակությունը ղեկավարում է ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի լրատվության բաժինը, գոտեմարտերը կկայանան նոյեմբերի 11,12,13-ին: Առաջնության եզրափակիչ խաղերի հեռարձակման իրավունքը Հայաստանում ստացել է «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերությունը, որը կցուցադրի աշխարհի ուժեղագույն սամբիստների մրցապայքարը: Առաջնության հանդիսավոր բացման արարողությունը կլինի ուղիղ եթերում՝ նոյեմբերի 11-ին, ժամը՝ 19:15-ից:

В столице Болгарии Софии стартует Чемпионат мира по самбо, в котором также примет участие сборная Армении. Федерация самбо Армении командирует 13 спортсменов и 4 тренера.
Делегацию сборной республики возглавит председатель Федерации самбо РА Левон Айрапетян. Соревнования состоятся 11, 12, 13 ноября.
Право на трансляцию в Армении финальных игр Чемпионата получено телекомпанией «Еркир медиа». Торжественная церемония открытия Чемпионата мира по самбо будет показана в прямом эфире 11 ноября, в 19:15 по ереванскому времени.