Տնտեսագետ. ԱՄՀ-ին մի քիչ վերապահումով  վերաբերվեք
Տնտեսագետ Թաթուլ Մանասերյանը լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպմանը կոչ արեց Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կանխատեսումներին մի քիչ վերապահումով վերաբերվել:
«Ուզում եմ հիշեցնել, որ ԱՄՀ-ն շատ վատ, արջի ծառայություն մատուցեց Հայաստանի Հանրապետությանը, և եթե չլիներ հիմնադրամի այդ կանախատեսումը՝ Հայաստանում հաստատ ավելի բարձր  տնտեսական աշխուժության ցուցանիշ կգրանցվեր»,-ասաց նա:
Մանասերյանը մանրամասնեց, որ խոսքը վերաբերում է 2014-ի վերջին, երբ Հայաստանի տնտեսության համար կանխատեսեց զրոյական աճ, նույնիսկ անկում:
«Հիմա ես ձեզ ուզում եմ հարց տալ, որևէ  գործարար նման տնտեսությունում ներդրում կա՞նի: Ձեր խոնարհ ծառան ընդդիմացավ, և ես հասա նրան, որ 2015-ի ԱՄՀ-ն վերանայեց այդ վտանգավոր կանխատեսումը»,-ասաց Մանասերյանը:

Экономист: МВФ оказал очень дурную, медвежью услугу Армении
К прогнозам Международного валютного фонда (МВФ) следует относиться с определенными оговорками. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване экономист Татул Манасерян.
«Хотелось бы напомнить, что МВФ оказал очень дурную, медвежью услугу Армении: не будь их прогноза, в республике точно был бы зафиксирован куда более высокий показатель экономической активности», – отметил эксперт.
По словам экономиста, речь идет о крайне негативных прогнозах МВФ конца 2014г. «Скажите на милость, какой бизнесмен при таких прогнозах будет инвестировать? Ваш покорный слуга выступил против и добился того, что в 2015г. МВФ пересмотрел этот опасный прогноз», – сказал эксперт.